ndihme pom duhet ju lutem - Problem me formatizimin e PC

Diskutimet mbi qështjet e instalimit, konfigurimit dhe të administrimit të sistemeve operative Windows 95/98/NT/2000/2003/ME/XP zhvillohen këtu.

Vëzhgues
Posts: 13
Joined: Fri May 16, 2008 4:03 pm
Location: Gjilan
PostPosted: Sun Jan 18, 2009 10:51 am
problemi osht kshtu, jom tu e formatu ni pc pentium 3,gjysa punes po shkon shum mire dmth po kopjohen fajllat...por aty ku ristartohet pc edhe kur formati duhet me kalu en pjesen e dyt te formatit nuk bon,pja nis formatit prej fillimit ???
qka munet me kon problemi flm shumm per mundin e juve. ??
User avatar
Administrator
Posts: 797
Joined: Wed May 11, 2005 3:53 pm
Location: The Land of the Blind
PostPosted: Sun Jan 18, 2009 1:16 pm
Kur te kopijohen skedat (fajllat) dhe te ristartohet kompjuteri, hjeke CD-ne prej kompjuterit.
LIIAMR
Satirizem

Hulumtues
Posts: 28
Joined: Sun Mar 11, 2007 12:45 pm
Location: DH.B
PostPosted: Sun Jan 18, 2009 1:46 pm
Mu po me duket se je tu gabu tjeterkund. Kur te ristartohet kompjuteri mos je tu e prek ndonje tast. Shiqo ne foto:

Image

Pra nese te del kjo pamje pasi te ristartohet kompjuteri mos e prek tastaturen sepse ia fillon prej fillimit instalimi i windowsit.

Vëzhgues
Posts: 23
Joined: Sun Nov 23, 2008 7:14 pm
Location: Shkupi
PostPosted: Sun Jan 18, 2009 4:00 pm
Problem gjat isntalimit se windowsit XP

1. kompjuterin e ki formatu se garant nuk tka bo rahat najsen e qajo qe sta bo rahat osht se diskun nuk e ki nto egziston mundsia qe ki shum "bad clusters" për me evitu ket sen duhesh mi fshi particionet e diskut edhe mi maru prej fillimit edhe kur ta lyp me bo formatimin bone NTFS system format edhe qare ska pa tbo.
2. hiqe kartelen e rrjetit gjat instalimit se mundet met dhon konflikt garant para se me formatu nese e ki pas të konektum ka bo upload tmadh edhe ki infektim hardwerik ku munet virusi me nejt nkartel nuk i dihet...
3. dhe kjo pika e fundit kontrollo CD-n mos e ki me fajlla të korruptum mundet me ndodh... ndrroje CD-n instaluese... mos harro qe veq qeto tri sene mujn me kon problem tjeter problem ktu ska...

Return to Sistemet Operative Windows

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron